Významná posila mezi společníky

Naše společná jednání měla ten nejlepší možný výsledek. Do firmy přistoupil nový společník René Bujnoch, který má bohaté zkušenosti z IT, obchodu i vedení projektů u zákazníků. Těšíme se na společnou práci!
Renda nedostal moc velký prostor pro hájení, zapojil se ihned do práce a jede na plné pecky :-)


Podnikatelská mise v Německu

Strávili jsme tři dny v Německu na podnikatelské misi organizované ENTERPRISE EUROPE NETWORK. Jednali jsme ve čtyřech městech - Drážďany, Magdeburg, Barleben a Hannover. Celkem jsme měli 24 jednání s firmami z 8 zemí a ještě stihli letem světem prolétnout veletrh Hannover Messe :-)


Memorandum o spolupráci

Dneska jsme slavnostně podepsali Memorandum o dlouhodobé spolupráci se společností PROFURETECH. Obě společnosti se dohodly na vzájemné podpoře a propagaci, společně pořádaných akcích i kooperaci na produktech. Věříme, že spolupráce bude prospěšná a těšíme se.


Konference k VR od MS-IC

Byli jsme pozvaní, ať předvedeme naše produkty na konferenci o virtuální realitě, kterou pořádalo Moravskoslezské inovační centrum. Publikum bylo velmi různorodé, od škol, které již VR využívají či využívat chtějí, přes výrobní firmy až po různé instituce či freelancery.


Využití VR a AR v personalistice

Dnes jsme se setkali s dvanácti personalisty a společně diskutovali o VR v HR :-) Zájemci si vyzkoušeli produkt testování zručnosti a postřehu ve virtuální realitě a hlavně jsme se bavili, jak konkrétně v HR využít nejen virtuální, ale i rozšířenou realitu


Výhra na Greenlight

Na StartUp show Greenlight jsme vyhráli cenu poroty a získali šek na vývoj v hodnotě 100.000 Kč. Také jsme se sešli s několika investory a potkali spoustu bezva lidí. Akce nás potěšila a nakopla do další práce.


Start Up Show Green Light

Dnes nás můžete vidět na Start Up Show Green Light. Vláďa bude bojovat o cenu poroty i investorů. Budeme mít k dispozici i stánek, kde si testy ve virtuální realitě můžete vyzkoušet.


Finišuje jednání s Continentalem

Ladíme poslední detaily spolupráce, strukturu testů a doplňkové služky. Na jaře už poběží testování ve VR v Continentalu na plné pecky. Jakmile projedeme kvalitativní kalibraci s vybranými stávajícími zaměstnanci, nic nebrání plnému spuštění :-)


Testování v automotive

Domlouvání další zakázky je v plném běhu. Tentokráte měníme zaměření a přesouváme se do testování zaměstnanců pro velkou automotive společnost. Zručnost a postřeh si budou moci uchazeči i zaměstnanci vyzkoušet ve virtuální realitě a HR bude mít přehled, jak na tom kdo je :-)


Posouváme Big Data

Je to super! Naše práce se v Tietu líbila a máme tady další objednávku. Posouváme naše zobrazování BD na další úroveň :-)
Jelikož se jedná o zobrazování sice velkých, ale také velmi citlivých, dat, nemůžeme Vám ukázat přímo tento projekt, ale rádi se pochlubíme dalšími věcmi, tak se nebojte ozvat :-)


Zobrazování velkých dat pro Tieto

Povedla se nám pěkná zakázka pro společnost Tieto, kdy jsme měli za úkol připravit interaktivní zobrazení velkých dat. Jako většina projektů, i toto bylo narychlo, protože klient chtěl stihnout předvedení na důležitém jednání, ale i tak se vše povedlo a nápady z celého týmu jen sršely :-)


Jazyky ve VR

Máme připravený koncept výuky jazyků ve virtuální realitě, jak s přítomností lektora, tak s UI. Zkombinovali jsme to nejlepší ze dvou pólů výuky - "standard", kdy člověk sedí na zadku a učí se s lektorem a ten efektivní, kdy se vyjede do zahraničí a jazyk se vstřebává "všemi póry". Předběžný průzkum ukázal velký zájem konečných uživatelů, tak doufáme, že klient se brzy najde a rozjedeme to :-)


Testování postřehu a motoriky ve virtuální realitě

A máme připraveno. Dokončili jsme prototyp na testování postřehu a motoriky ve VR, které má sloužit pro výběr zaměstnanců. Máme domluvený termín prezentace klientovi a pokud se mu naše práce bude líbit, dopracujeme drobnosti a zájemci o práci se mohou těšit na nevšední zážitek při výběrovém pohovoru :-)


Konečně máme fungující rukavice :-)

Peripetie se zakoupením funkčních VR rukavic by už vydaly na humornou publikaci. Naštěstí jsme se dostali ke šťastnému konci a výrobce ve Španělsku zaslal funkční rukavice (sice po dlouhé době, ale zase lepší než jiný výrobce rychle a nefunkční :-)). Martin je rozchodil a můžeme je nasadit na rozpracované projekty. Sice bychom rádi ještě něco přesnějšího (šít jehlou s nimi prozatím nejde), ale na to si musíme trochu počkat.


Zájem o projekty ve virtuální realitě

Už se začalo šuškat o tom, co děláme a máme tady první zájemce o spolupráci v oblasti virtuální reality. Začínáme tedy pracovat jednak na testování zájemců o zaměstnání ve VR a potom na výuce jazyků ve virtuálním prostředí. Jsme zvědaví, zda se potvrdí výsledky průzkumů ze zdravotní rehabilitace, kde je učení ve VR až 4x rychlejší. Mnohým z nás by se to na jazyky hodilo :-)


Krátký průzkum o zapracování zaměstnanců do výroby

V listopadu jsme provedli mezi výrobními firmami krátký průzkum, abychom si ujasnili data ohledně zapracování zaměstnanců ve výrobě. Je pro nás důležité mít co nejpřesnější informace, jelikož produkt, na kterém aktuálně pracujeme, má tento proces zefektivnit a zrychlit.


1. Kolik lidí Vám průměrně nastupuje měsíčně do výroby?

do 10					3
11-30 9
31-50 3
více než 50 0


2. Jak dlouho trvá zaškolení (než začnou přímo pracovat ve výrobě)

do týdne				7
týden až dva 3
dva týdny až měsíc 4
více 1


3. Jak dlouho jsou potom ve výrobě ještě "dozorováni" zkušeným pracovníkem?

do týdne				1
týden až dva 3
dva týdny až měsíc 7
jeden měsíc až tři měsíce 4
více než tři měsíce 0


4. Jaké máte zaměření společnosti?

automotive				8
strojírenství - pásová výroba 0
strojírenství - bez pásové výroby 1
jiné - pásová výroba 3
jiné - bez pásové výroby 3


5. Kolik lidí Vám z výroby odejde v adaptační lhůtě?

Průměrná fluktuace je 20%. Uvedené hodnoty se pohybovaly od 0,4% až po 60%

Průzkum potvrdil naše předchozí informace. Předpokládáme zkrácení a zpřesnění procesu minimálně o 1/3 plus další přidané hodnoty. Velmi rádi Vám produkt představíme a předvedeme.

Tým virtual/real


S ErgoCzechem do světa ergonomie

Máme prvního spolupracujícího partnera :-) Spojili jsme síly s Tomem Bartoňem ze společnosti ErgoCzech, abychom společně mohli nabídnout přidanou hodnotu a pomocí virtuální reality zlepšovat i měřit ergonomické podmínky pracovišť i vhodnost zaměstnanců. Společně máme spousty dalších nápadů, jak vám pomoci, jen nás trochu nestíhá technika a vynálezci a některé pomůcky ještě nejsou v reálném světě. Ale to nebude dlouho trvat. Takže díky www.ergoczech.cz :-)


Analyzujeme a navštěvujeme

Jelikož jsme se rozhodli prototyp umístit do světa automotive, navštěvujeme, analyzujeme a komunikujeme s firmami v MSK, které se této oblasti věnují. Byli jsme v Hyundai Mobis a sledovali, jak to probíhá. Vyzpovídali Brose, Continental a Varrock, prohlídli si Tymphany.
Zajímá nás nejen realita výroby, ale také zaškolování nových zaměstnanců, míra fluktuace a spousta dalších informací, které nám můžou pomoct zjistit, jak vám můžeme pomoct. Děkujeme tímto všem, kteří nám věnovali svůj čas i trpělivost a také jim patří část našich úspěchů.


Pilně tvoříme a testujeme prototyp

Martin programuje, až se z něj kouří a my se učíme pohybovat ve virtuálním světě a připevnit disk na osu, která nám přijede na páse (máme krásnou virtuální halu :) ).
Kromě toho, že je docela zábavné pozorovat toho, kdo má zrovna brýle na očích, máme občas problém rozeznat, co je realita virtuální a co ta skutečná. Odkládáme ovladače na virtuální stolek, či se o něj opíráme (jasná zpráva, že v tom skutečném jej tam musíme umístit taky, ušetříme si modřiny a otlučené nástroje :) )